Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПН на вивезення товарів

13.02.2020 1009 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

У консультації розповімо, як оформити податкову накладну (далі – ПН) при вивезенні товарів за межі митної території України (далі – МТУ) із застосуванням нульової ставки ПДВ і звільненням від оподаткування.

Операції з вивезення товарів за межі МТУ обкладаються за нульовою ставкою ПДВ, якщо вивозяться в митному режимі експорту, реекспорту, безмитної торгівлі, вільної митної зони (пп. 195.1.1 ПК).

Потрібно пам’ятати! Нульова ставка ПДВ застосовується до операцій з експорту товарів, які звільнені від оподаткування відповідно до розд. V ПК (п. 195.2 ПК).

Це загальні правила. Але є й спеціальні. Так, нульова ставка не застосовується при вивезенні культурних цінностей у митному режимі експорту (п. 210.7 ПК). А реекспорт здійснюється із застосуванням нульової ставки тільки за певних умов. Наприклад, якщо товари, завезені на МТУ в режимі переробки, вивозяться у вигляді продуктів переробки. Або якщо товари, які раніше були імпортовані, відправляються за кордон у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов ЗЕД-контракту або обставинами, що перешкоджають їхньому виконанню (п. 3, 5 ч. 1 ст. 86 МК, п. 206.5 ПК).

Якщо при вивезенні товарів не застосовується нульова ставка, тоді така операція звільняється від обкладення ПДВ, наприклад при вивезенні товарів у митному режимі реекспорту, крім вищенаведених винятків (п. 206.5 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали