• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як відобразити в обліку комп'ютерні програми та бази даних

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які саме права на комп'ютерні програми можна придбати згідно з угодою.

Що можна зробити на практиці: відобразити в обліку придбання програмного забезпечення (далі – ПЗ) або бази даних (далі – БД) виходячи з умов договору:

  • якщо згідно з угодою вам передаються тільки права користування без будь-яких прав розпорядження – то виплати за користування визнавайте роялті;
  • якщо ж ви маєте право не тільки користуватися програмами, але й розпоряджатися ними (тобто продавати, передавати, відчужувати іншим способом) – тоді ці права відображайте в обліку як нематеріальний актив (далі – НА).

Програми та бази даних: загальні поняття

Практично всі підприємства використовують комп'ютерні програми, різного роду ПЗ та БД у своїй діяльності. Наприклад, усі бухгалтери користуються такими програмами, як Ліга:Закон, М.Е.Dос, 1С тощо. Матеріальної форми ці об'єкти не мають. Тому облік витрат на їх придбання й обслуговування викликає чимало запитань. Давайте почнемо з термінології.

Програмне забезпечення – це набір програм для обробки інформації. Комп'ютер без ПЗ – це порожня коробка, футляр. У свою чергу, комп'ютерна програма є об'єктом авторського права в галузі науки, тобто інтелектуальною власністю (далі – ІВ) (ст. 8 Закону від 23.12.93 р. № 3792-XІІ «Про авторське право і суміжні права»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали