Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Формування акцизних накладних на пальне-2019: покрокова інструкція

25.06.2019 3472 3 4

Все про пальне: як отримати ліцензію, уникнути штрафів і правильно оформити акцизні накладні

Акцизні накладні на пальне: правила і приклади заповнення

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Ця стаття буде корисною для всіх СГ, які використовують пальне та з 01.07.19 р. повинні стати платниками акцизного податку. У ній ми спробуємо розібратися, як заповнювати акцизні накладні (далі – АН), керуючись наявними на сьогодні нормативними актами.

Нагадаємо, що відповідно до вимог ст. 231 Податкового кодексу (далі – ПК), п. 4 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.19 р. № 408, акцизні накладні формуються та реєструються платниками акцизного податку, які реалізують пальне в розумінні пп. 14.1.212 ПК. Не забудьте: якщо у вас є акцизний склад (далі – АС), з якого ви реалізуєте пальне для власного споживання, то вам також потрібно зареєструватися платником акцизного податку та реєструвати АН.

Про те, як зареєструватися платником акцизного податку та як зареєструвати АС, ми писали тут: «Реєстрація платника акцизного податку та акцизного складу пального». Але зверніть увагу: якщо СГ зареєстрував АС, подавши паперову заяву, то зареєструвати АН він все одно не зможе, поки йому не буде присвоєно уніфікований номер в СЕА РП.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали