Реєстрація платника акцизного податку та акцизного складу пального
Все про пальне: як отримати ліцензію, уникнути штрафів і правильно оформити акцизні накладні
Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності
Ця стаття стане у пригоді тим суб’єктам господарювання (далі – СГ), які згідно з Податковим кодексом (далі – ПК) повинні не лише самі зареєструватися платниками акцизного податку, але й зареєструвати акцизний склад (далі – АС), у тому числі пересувний. Оскільки виконавча гілка влади не поспішає оприлюднювати офіційні роз’яснення, а до 1 липня залишилося обмаль часу, розглянемо проблему виходячи з уже оприлюднених підзаконних нормативних актів.
Ті СГ, які вже зареєстровані платниками акцизного податку, не зобов’язані подавати нову заяву. Це вбачається з пп. 3 п. 4 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.19 р. № 408 (далі – Порядок № 408).
А ось тим, хто досі не є платником акцизного податку, доцільно звернутися до ПК та Порядку № 408.
Так, згідно з пп. 212.1.15 ПК платником акцизного податку є особа (у т. ч. юрособа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юрособи), яка реалізує пальне.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року