• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Реєстрація платника акцизного податку та акцизного складу пального

21.06.2019 576 0 1

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Ця стаття стане у пригоді тим суб’єктам господарювання (далі – СГ), які згідно з Податковим кодексом (далі – ПК) повинні не лише самі зареєструватися платниками акцизного податку, але й зареєструвати акцизний склад (далі – АС), у тому числі пересувний. Оскільки виконавча гілка влади не поспішає оприлюднювати офіційні роз’яснення, а до 1 липня залишилося обмаль часу, розглянемо проблему виходячи з уже оприлюднених підзаконних нормативних актів.

Ті СГ, які вже зареєстровані платниками акцизного податку, не зобов’язані подавати нову заяву. Це вбачається з пп. 3 п. 4 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою КМУ від 24.04.19 р. № 408 (далі – Порядок № 408).

А ось тим, хто досі не є платником акцизного податку, доцільно звернутися до ПК та Порядку № 408.

Так, згідно з пп. 212.1.15 ПК платником акцизного податку є особа (у т. ч. юрособа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юрособи), яка реалізує пальне.

А п. 4 Порядку № 408 передбачає, що юридичні особи (зокрема, юрособи, що ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юрособи) та ФОП, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку до початку здійснення реалізації пального.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали