• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Доставка працівників легковим авто підприємства: чи потрібна ліцензія?

Доставка співробітників до офісу і назад: облікові нюанси

Деякі підприємства, особливо ті, які розташовані віддалік від населених пунктів, організують за свій рахунок доставку співробітників на службовому легковому авто на роботу і назад. Така доставка зручна і для роботодавця (працівники вчасно потраплять на роботу), і для персоналу (не потрібно витрачати час на дорогу і гроші на проїзд). Однак, як відомо, пасажирські перевезення підлягають ліцензуванню. Чи ліцензується таке перевезення працівників, ви дізнаєтесь із консультації.

Чи потрібно отримувати ліцензію для перевезення працівників?

Це запитання не таке просте, як здається. Пояснимо докладніше.

Перевезення пасажирів – це вид господарської діяльності, який підлягає ліцензуванню (п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону № 222). Про ліцензування послуг із перевезення пасажирів сказано і в ст. 9 Закону № 2344. Під такою послугою розуміють не просто перевезення пасажирів, а перевезення на договірних умовах із замовником послуги за плату (ст. 1 Закону № 2344).

Безумовно, поняття «господарська діяльність», про яке йдеться в Законі № 222, ширше за поняття «послуги» із Закону № 2344. Однак ні законодавство, ні держоргани не роз'яснюють поняття «господарська діяльність із перевезення пасажирів». Ми вважаємо, що якщо підприємство доставляє співробітників на службовому легковому авто, не перевозить їх на договірних засадах і не справляє з них плату, отримувати ліцензію не потрібно. Однак у зв'язку з тим, що це питання до кінця не врегульоване в законодавстві, рекомендуємо звернутися з письмовим запитом із приводу даної ситуації до Державної служби України з безпеки на транспорті. Адже саме цей орган видає ліцензії на перевезення пасажирів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали