• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Автомобіль від фізособи: юридичне оформлення та облік

23.07.2019 2953 0 5

Автомобіль на підприємстві: придбання, оформлення, облік, страхування, списання

У матеріалі «Використання автомобіля в роботі офісу: правові аспекти» ми розглянули документальне оформлення операцій з оренди та позички автомобіля у фізособи. У цій статті йтиметься про те, які податки підприємство повинне утримувати при виплаті доходу фізособі від оренди її автотранспорту та чи виникає об’єкт оподаткування за договором позички.

Зверніть увагу: про облік операцій із ремонту та поліпшення автомобіля докладніше див. у матеріалі «Техобслуговування, ремонт і поліпшення власного та орендованого автомобіля».

Дохід, отриманий фізособою-орендодавцем у вигляді орендної плати, є його оподатковуваним доходом (пп. 164.2.5 ПК). Податковим агентом орендодавця під час нарахування такого доходу є підприємство-орендар (пп. 14.1.180 ПК; ЗІР, категорія 103.22).

Ставка ПДФО становить 18 % отриманого у вигляді орендної плати доходу. Об’єкт оподаткування визначають виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі. Дохід у вигляді орендної плати обкладається ПДФО під час виплати (нарахування). У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ такий дохід відображають з ознакою доходу «127» (ЗІР, категорія 103.22).

За загальним правилом витрати, пов’язані з використанням автотранспорту (техобслуговування, поточний ремонт), повинен нести орендар (ст. 801 ЦК). У цьому випадку сума таких витрат не є доходом фізособи-орендодавця, а значить, і об’єктом обкладення ПДФО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали