• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Техобслуговування, ремонт і поліпшення власного та орендованого автомобіля

Ольга Папінова

27.03.2018 1044 0 1

Автомобіль: облік, паливо, ПММ і водій на підприємстві

Найголовніше в цій статті:

  • як правильно класифікувати роботи з техобслуговування та ремонту автомобіля;
  • які особливості ремонтів орендованого автомобіля;
  • як документально оформити виконання ремонтних робіт;
  • як вести бухгалтерський і податковий облік операцій із ремонту та поліпшення автомобіля;
  • як відобразити в обліку заміну двигуна.

Основні поняття і правила, що стосуються техобслуговування, поточного та капітального ремонту автомобілів, містяться в Положенні, затвердженому наказом Мінтрансу від 30.03.98 р. № 102 (далі – Положення № 102). Опираючись на цей документ, можна класифікувати роботи, які проводяться з автомобілем.

Техобслуговування (далі – ТО) – це комплекс операцій (операція) із підтримання працездатності або справності автомобіля під час його експлуатації, зберігання і транспортування. Періодичність проведення ТО залежить від пробігу автомобіля (див. таблицю 1 у п. 3.9 Положення № 102). Якщо в техдокументації на автомобіль передбачена інша періодичність ТО, тоді підприємству слід керуватися даними техдокументації. Існує також сезонне ТО – воно проводиться двічі на рік (навесні та восени) (п. 3.11 Положення № 102). Види робіт, що відносяться до ТО, наведено в додатках А, Б і В до Положення № 102.

Поточний ремонт – це ремонт, виконуваний для забезпечення або відновлення працездатності автомобіля. Згідно з п. 3.12 Положення № 102 поточний ремонт виконується за необхідності, виходячи з результатів діагностування технічного стану автомобіля, або при наявності несправностей. До поточного ремонту автомобіля відносяться роботи з ремонту будь-якого базового агрегату, а також із одночасної заміни не більше двох базових агрегатів (крім кузова та рами) (п. 3.13, 3.14 Положення № 102). Перелік базових агрегатів наведено в додатку Г до Положення № 102.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали