Перевірки та штрафи Держпраці
Тема перевірок контролюючими органами завжди актуальна, адже результати перевірки можуть бути плачевними для суб’єкта господарювання: величезні штрафи, що паралізують роботу підприємства, судові розгляди та інші неприємні моменти. Великий інтерес для суб’єктів господарювання становлять трудові перевірки. Щоб допомогти вам розібратися в тонкощах і нюансах проведення таких перевірок, ми підготували спецвипуск «Перевірки та штрафи Держпраці».
У спецвипуску ми докладно розповіли:
- які види перевірок можуть проводити органи Держпраці та які із цих перевірок потрапили під заборону на період карантину;
- які документи повинні пред’явити перевіряючі та як вони повинні бути оформлені;
- яка максимальна тривалість перевірок;
- як діяти, якщо в перевіряючих немає законних підстав для проведення перевірки;
- які штрафи застосовуються за порушення трудового законодавства та чи звільнені від відповідальності платники податків на період карантину.
Тема спецвипуску набула особливої актуальності у зв’язку з інформацією, що недавно з’явилася на сайті Держпраці, про те, що з 01.07.21 р. Держпраці разом з органами ДПС проводить інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників. У більшості відразу виникло запитання, чи є це інспектування новим видом перевірок і як воно повинне проводитися. Відповідь на нього ви також знайдете в спецвипуску.
Не залишилося осторонь і питання захисту інтересів суб’єктів господарювання шляхом оскарження результатів перевірок. Ми не тільки надали практичні поради щодо оформлення документів для оскарження, але й навели зразки скарг і позовних заяв, які можна використовувати як основу для складання ваших документів. Також ви можете ознайомитися з останньою судовою практикою з різних практичних ситуацій, що стосуються перевірок і штрафів.
Коментарі до матеріалу