Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яка сума недоплати до бюджету може потягти за собою кримінальну відповідальність за ухилення від сплати податків?

За результатами документальної перевірки платника податків податкова інспекція дійшла висновку про заниження податкових зобов'язань, що підлягають сплаті до бюджету, донарахувала відповідні суми податків і нарахувала штрафні санкції. Яка сума донарахувань може бути підставою для притягнення підприємця до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків? Чи залежить міра покарання від суми несплачених податків?

Кримінальна відповідальність підприємця за умисне ухилення від сплати податків та зборів передбачена ст. 212 Кримінального кодексу (далі – КК). Цей вид відповідальності настає у випадку, якщо зазначені дії призвели до ненадходження до бюджету податків і зборів у значних, великих або особливо великих розмірах.

Такі розміри обчислюються виходячи з того, що величина НМДГ при кваліфікації цього злочину береться на рівні податкової соціальної пільги, що дорівнює 50 % прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого на 1 січня звітного року (пп. 169.1.1, п. 1 розд. XIX, п. 5 підрозд. 1 розд. ХХ ПК). На 1 січня 2015 року НМДГ становить 609 грн.

Кримінальна відповідальність полягає в застосуванні до підприємця згідно з вироком суду тієї або іншої міри покарання, визначеної ст. 212 КК. Одним з видів таких покарань є штраф, який розраховується виходячи з НМДГ, що дорівнює 17 грн. (п. 5 підрозд. 1 розд. ХХ ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали