Фінмоніторинг по-новому: відповідаємо на ваші запитання
Акценти цієї статті:
- чи повинні фізособи-підприємці, які надають бухгалтерські послуги, інформувати Госфінмоніторинг про свої доходи;
- чи всі підприємства тепер зобов'язані призначати працівника, відповідального за фінмоніторинг.
Про те, що у сфері фінмоніторингу найближчим часом нас чекають серйозні зміни, ми вже неодноразово інформували вас на сторінках нашого видання (див., наприклад, «Суб’єкти первинного фінмоніторингу повідомлятимуть про фіноперації більше 400 тис. грн», «Як зараз працює фінмоніторинг в Україні і чого чекати в найближчій перспективі»). А зараз відповімо на ваші запитання щодо застосування нових норм на практиці. Також у цьому номері ми пояснимо, хто та як тепер повинен буде повідомляти про кінцевих бенефіціарних власників (див. «Скоро юрособам доведеться відновити інформацію про своїх бенефіціарів»).
Отже, з 28.04.20 р. набуває чинності новий закон, який тепер регулюватиме взаємовідносини у сфері фінмоніторингу. Це Закон від 06.12.19 р. № 361-IХ «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361). А Закон від 14.10.14 р. № 1702-VII (далі – Закон № 1702), який зараз регулює ці відносини, із цієї дати втратить чинність.
Новий закон – нові правила. Усе нове часто лякає... Але на практиці не все так страшно, як здається на перший погляд. А запитання, які нам ставлять наші читачі у зв'язку з очікуваними нововведеннями, часто продиктовані численними публікаціями на цю тему в Інтернеті. Ми хочемо розвіяти міфи, які зустрічаються в цих публікаціях. Адже щоб правильно застосовувати норми закону, потрібно уважно їх вивчити і потім застосовувати в комплексі, а не виривати окремі фрази з контексту.
Ми взяли два найпопулярніших міфи про фінмоніторинг, щоб внести ясність до ситуації та заспокоїти наших читачів.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року