Акценти цієї статті:
З 28.04.20 р. набуває чинності Закон від 06.12.19 р. № 361-IХ «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361). Цим законом удосконалено механізм контролю над підозрілими фінансовими операціями. І у зв'язку із цим органам контролю важливо мати достовірну інформацію про осіб, на користь яких здійснюються ті або інші фінансові операції.
У цій статті ми розповімо, яким чином і в які строки юрособам потрібно буде актуалізувати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).
Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юрособи (далі – кінцевий бенефіціар) – поняття не нове. Визначення цього терміна, наведено зараз у Законі від 14.10.14 р. № 1702-VII, з уведенням у дію Закону № 361 не зазнає особливих змін.
Кінцевим бенефіціаром уважається будь-яка фізособа, яка здійснює вирішальний вплив (контролює) на діяльність клієнта та/або на фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція (п. 30 ст. 1 Закону № 361). При цьому під клієнтами розуміються особи, які звертаються за отриманням послуг до суб'єктів первинного фінмоніторингу (далі – СПФМ), наприклад клієнти банків, нотаріусів, аудиторів тощо.