• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Скоро юрособам доведеться відновити інформацію про своїх бенефіціарів

20.03.2020 2330 0 2

Акценти цієї статті:

  • оновилося визначення поняття «кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юрособи»;
  • інформацію про таких осіб доведеться актуалізувати, подавши держреєстратору відповідну заяву;
  • штрафи за неподання держреєстратору відомості про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юрособи значно зросли.

З 28.04.20 р. набуває чинності Закон від 06.12.19 р. № 361-IХ «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361). Цим законом удосконалено механізм контролю над підозрілими фінансовими операціями. І у зв'язку із цим органам контролю важливо мати достовірну інформацію про осіб, на користь яких здійснюються ті або інші фінансові операції.

У цій статті ми розповімо, яким чином і в які строки юрособам потрібно буде актуалізувати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).

Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юрособи (далі – кінцевий бенефіціар) – поняття не нове. Визначення цього терміна, наведено зараз у Законі від 14.10.14 р. № 1702-VII, з уведенням у дію Закону № 361 не зазнає особливих змін.

Кінцевим бенефіціаром уважається будь-яка фізособа, яка здійснює вирішальний вплив (контролює) на діяльність клієнта та/або на фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція (п. 30 ст. 1 Закону № 361). При цьому під клієнтами розуміються особи, які звертаються за отриманням послуг до суб'єктів первинного фінмоніторингу (далі – СПФМ), наприклад клієнти банків, нотаріусів, аудиторів тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали