• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство змінює місцезнаходження: 5 важливих кроків, щоб уникнути штрафів

18.06.2018 461 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: куди та з якими документами потрібно звертатися підприємству при зміні місцезнаходження.

Що можна зробити на практиці: оформити зміну місцезнаходження за правилами діючого законодавства в мінімальний строк та уникнути штрафонебезпечних ситуацій.

Підприємство може змінити місцезнаходження з різних причин. Наприклад, засновник переїжджає і хоче мати офіс ближче до будинку або просто купили офіс в іншому районі чи навіть області. У будь-якому разі підприємству при зміні адреси необхідно виконати ряд дій, щоб уникнути штрафів і зайвих запитань від контролюючих органів. Що саме треба зробити та у які строки, ми розповімо в статті.

Поняття «місцезнаходження підприємства» закріплено в ст. 93 Цивільного кодексу (далі – ЦК). Зокрема, це фактичне місце ведення діяльності або розміщення офісу, з якого здійснюється щоденне управління діяльністю юрособи (як правило, там знаходиться керівництво), а також ведеться управління та облік.

Для довідки. За місцезнаходженням юрособи повинне знаходитися її керівництво та бухгалтерія. Саме ця адреса вказується у відомостях про юрособу, у реквізиті «Місцезнаходження сторін» при укладанні господарських договорів. А взагалі діяльність підприємство може вести не тільки за своїм місцезнаходженням, але й за іншими адресами, наприклад за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів (філій, торговельних точок і т. д.).

Давайте разом із вами пройдемо 5 кроків, щоб оформити зміну адреси підприємства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали