• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-декретниця і сплата єдиного податку та ЄСВ за себе

Ольга Целуйко

29.08.2014 150 0 0

Жінка-підприємець (платник єдиного податку (далі – ЄП) другої групи, найманих працівників не має) іде в декретну відпустку. Чи може вона не сплачувати ЄП та ЄСВ за себе у період такої відпустки?

ЄП може не сплачувати. Звичайно, за наявності належним чином оформленого листка непрацездатності.

Пояснимо, на якій підставі. Згідно з п. 295.5 Податкового кодексу (далі – ПК) єдинник першої та другої груп, у якого немає найманих працівників, може не сплачувати ЄП:

  • за один місяць відпустки протягом одного року;
  • за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо він триває 30 і більше календарних днів. При цьому підприємець повинен подати до ДПІ заяву довільної форми, у якій зазначити строк хвороби, і додати до заяви копію листка непрацездатності (пп. 298.3.2 ПК).

Правда, вагітність і пологи – це не хвороба. Декретна відпустка – один із видів оплачуваних соціальних відпусток. Але її теж надають на підставі листка непрацездатності (ст. 51 Закону від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ), у якому буде зазначено тривалість декретної відпустки залежно від різних обставин (п. 6 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.01 р. № 455).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали