Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Операційна оренда майна у фізосіб – не підприємців

30.05.2019 427 0 0

Операційна оренда: оформлення, податки, гарантійний платіж

Правові аспекти оперативної оренди ми розглянули в минулому спецвипуску «Просто про облік» (див. «Операційна оренда ОЗ: правові аспекти»).

Що стосується облікових аспектів, то в разі коли орендодавець є фізособою, діють свої особливості оподаткування та обліку. Ці особливості стосуються необхідності утримання з доходу фізосіб ПДФО і військового збору (далі – ВЗ).

Порядок обкладення орендної плати ПДФО та ВЗ залежить від виду майна, що здається в оренду. Фізособа може здавати в оренду:

  • нерухоме майно – земельні ділянки, а також об'єкти нерухомості, які розташовані на землі та не можуть бути переміщені в інше місце без їх знецінення або зміни їх призначення (наприклад, будинок, квартира, нежитлові приміщення тощо) (пп. 14.1.105 Податкового кодексу (далі – ПК), ч. 1 ст. 181 Цивільного кодексу (далі – ЦК));
  • рухоме майно – майно, яке можна вільно переміщати у просторі (наприклад, транспортний засіб, обладнання тощо) (пп. 14.1.105 ПК, ч. 2 ст. 181 ЦК).

Оренда нерухомого майна. Орендна плата за договорами оренди нерухомості є об'єктом обкладення ПДФО згідно з пп. 164.2.5 ПК. Особливості оподаткування за такими договорами встановлені п. 170.1 ПК і залежать від виду нерухомості, що здається в оренду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали