Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як обліковується цільова допомога на відшкодування витрат?

Наша неприбуткова організація (громадське об'єднання) у травні 2016 року, діючи відповідно до своєї статутної діяльності, оздоровила групу дітей із зони АТО в санаторії Одеської області. Для перевезення дітей скористалися послугами транспортного підприємства. У червні 2016 року від одного із підприємств міста були отримані гроші для відшкодування витрат на перевезення і відпочинок дітей (частково вони покрили наші витрати). Як облікувати отримані суми?

У цьому випадку неприбуткова організація отримала цільове фінансування для компенсації здійснених витрат (збитків). Згідно з п. 19 П(С)БО 15 таке фінансування визнають дебіторською заборгованістю з одночасним визнанням доходу.

У запитанні читача сказано, що оздоровленням дітей неприбуткова організація займалася в рамках її статутної діяльності. Тому отримання доходу у вигляді цільового фінансування не призводить до втрати організацією статусу неплатника податку на прибуток (п. 133.4 Податкового кодексу). Звичайно, за умови, що отримана цільова сума буде спрямована на відшкодування витрат неприбуткової організації.

Приклад
Витрати неприбуткової організації (неплатника ПДВ) становлять 83 440 грн., у т. ч.:

  • на перевезення дітей та осіб, що їх супроводжують, – 6 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 1 000 грн.);
  • на відпочинок у санаторії – 70 000 грн. (без ПДВ);
  • на зарплату і відрядження супроводжуючим особам (з урахуванням ЄСВ) – 7 440 грн.

Сума, перерахована неприбутковій організації юрособою для відшкодування витрат на перевезення і відпочинок дітей, становить 50 000 грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали