• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Гроші на короткий строк: шукаємо джерела фінансування

27.08.2019 293 0 0

Управлінський облік: бюджетування, управління дебіторською та кредиторською заборгованістю, прогнозний баланс

У матеріалі «Оборотні активи: джерела фінансування» були розглянуті загальні принципи та методи вибору джерел фінансування оборотних активів. Оскільки сьогодні для більшості підприємств можливе залучення тільки короткотермінових видів фінансування, зупинимося більш детально на тому, як обрати оптимальне джерело саме такого фінансування.

Кредиторська заборгованість за товари (роботи, послуги) є формою спонтанного фінансування (докладніше про це див. у матеріалі «Оборотні активи: джерела фінансування») і може виникати за рахунок:

  • надання постачальниками відстрочок з оплати поставленого товару (тобто надання товарного кредиту – тут і далі поняття товарного кредиту не є тотожним терміну «товарний кредит», визначення якого наведено в пп. 14.1.245 Податкового кодексу);
  • надання покупцем в оплату за поставлений товар векселів. І хоча в цьому випадку припиняється зобов’язання з оплати за товар і виникає зобов’язання з оплати векселя, але фактично саме за рахунок відстрочення платежу за товар підприємство отримує додаткове джерело фінансування.

Зупинимося докладніше на тому, яким чином підприємство може використовувати товарний кредит як джерело фінансування. Товарний кредит може надаватись у декількох формах – розглянемо їх нижче.

У договорі на поставку товару постачальник зазначає, не пізніше якого часу з дати поставки товар повинен бути оплаченим. Такий час прийнято називати «нетто-період». Якщо у рахунку (інвойсі), виставленому іноземним підприємством, зазначено «нетто 30», це означає, що товар повинен бути оплачений упродовж 30 календарних днів із моменту його отримання. Позначка «нетто 10, кінець місяця» означає, що всі товари, відвантажені у поточному місяці, слід оплатити не пізніше 10-го числа наступного місяця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали