У матеріалі «Оборотні активи: джерела фінансування» були розглянуті загальні принципи та методи вибору джерел фінансування оборотних активів. Оскільки сьогодні для більшості підприємств можливе залучення тільки короткотермінових видів фінансування, зупинимося більш детально на тому, як обрати оптимальне джерело саме такого фінансування.
Кредиторська заборгованість за товари (роботи, послуги) є формою спонтанного фінансування (докладніше про це див. у матеріалі «Оборотні активи: джерела фінансування») і може виникати за рахунок:
Зупинимося докладніше на тому, яким чином підприємство може використовувати товарний кредит як джерело фінансування. Товарний кредит може надаватись у декількох формах – розглянемо їх нижче.
У договорі на поставку товару постачальник зазначає, не пізніше якого часу з дати поставки товар повинен бути оплаченим. Такий час прийнято називати «нетто-період». Якщо у рахунку (інвойсі), виставленому іноземним підприємством, зазначено «нетто 30», це означає, що товар повинен бути оплачений упродовж 30 календарних днів із моменту його отримання. Позначка «нетто 10, кінець місяця» означає, що всі товари, відвантажені у поточному місяці, слід оплатити не пізніше 10-го числа наступного місяця.