Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оборотні активи: джерела фінансування

27.08.2019 671 0 0

Управлінський облік: бюджетування, управління дебіторською та кредиторською заборгованістю, прогнозний баланс

Управління оборотними активами включає визначення оптимальних джерел фінансування, які дозволять підприємству ефективно використовувати власний капітал та забезпечать фінансову стійкість підприємства. Методи фінансування можна розділити на два типи – спонтанне фінансування та хеджування. Розглянемо кожен із них докладніше.

Джерелом спонтанного фінансування є та частина поточних зобов’язань підприємства, яка спонтанно виникає у процесі операційної діяльності. Прикладом спонтанного фінансування є кредиторська заборгованість за товари (роботи, послуги), зобов’язання за розрахунками з бюджетом (до настання дати платежу), з оплати праці тощо.

За рахунок спонтанних джерел фінансується частина активів підприємства у розмірі, яка залежить від обсягів операційної діяльності. У міру того як збільшуються обсяги виробництва (продажу), збільшується і кредиторська заборгованість, яка може бути використана на фінансування приросту активів. І навпаки – зменшення обсягів операційної діяльності, у тому числі сезонне, веде до зменшення розміру спонтанного фінансування.

Таким чином, якщо підприємство має свою політику щодо розрахунків із постачальниками, працівниками, бюджетом та соціальними фондами, то розмір фінансування за рахунок джерел спонтанного фінансування є передбачуваним.

Для знаходження джерел залишкового фінансування (тобто тієї частини, яка не покривається за рахунок джерел спонтанного фінансування) використовується метод хеджування, який дозволяє підприємству досягти максимальної рентабельності при мінімальних ризиках.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали