Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Давальницькі операції за участю нерезидентів: нюанси обліку

Ольга Целуйко

23.02.2015 921 0 0

У попередній консультації (див. на с. 72 цього видання) ми розглянули питання документального оформлення та митного регулювання операцій із давальницькою сировиною при її переробці на митній території України і за її межами. Тепер розповімо, як правильно відобразити такі операції в бухгалтерському та податковому обліку.

Переробка української сировини за кордоном

Бухгалтерський облік

Сировина, що вивозиться на переробку, належить резидентові України і числиться на його балансі протягом усього строку переробки. Передача сировини на переробку супроводжується проведенням Дт 206 «Матеріали, передані в переробку» – Кт 201 «Сировина і матеріали». При цьому вартість робіт із переробки, суми вивізного мита при вивезенні сировини та/або ввезенні продуктів переробки включаються до складу собівартості таких продуктів (п. 9 П(С)БО 9).

Якщо митному органу при вивезенні сировини надається фінансова гарантія, то її сума відображається на позабалансовому рахунку 05 «Гарантії і забезпечення надані».

Грошова заборгованість перед нерезидентом за переробку давальницької сировини за кордоном є монетарною. Курсові різниці за такою заборгованістю визначаються на дату балансу і на дату здійснення господарської операції (п. 7, 8 П(С)БО 21).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали