• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бюджет виробництва

19.08.2019 196 0 0

Управлінський облік: бюджетування, управління дебіторською та кредиторською заборгованістю, прогнозний баланс

У консультації розглянемо взаємозв’язок бюджету виробництва з іншими операційними бюджетами, мету складання цього бюджету, його структуру, вплив на прийняття управлінських рішень.

Бюджет виробництва (виробнича програма) готується після складання бюджету продажів. До бюджету виробництва закладаються необхідні номенклатура та обсяг виробництва за кожним видом продукції в бюджетному періоді (у розбивці за місяцями або кварталами). Причому показники обсягу виробництва наводяться тільки в натуральному вираженні (наприклад, штуки, кілограми, метри).

На основі бюджету виробництва складаються бюджети (кошториси) прямих матеріальних витрат, бюджет закупівель основних матеріалів, бюджет прямих витрат на оплату праці. Дані цих бюджетів дають можливість виразити вартісну оцінку обсягу виробництва, оскільки вона є результатом взаємодії всіх видів використовуваних ресурсів: матеріальних, трудових, фінансових.

Звертаємо увагу! Важливо правильно скласти прогнозний бюджет виробництва, адже саме він стане основою для всіх наступних бюджетів затрат, які базуються на кількості продукції, що випускається.

Взаємозв’язок бюджету виробництва з іншими операційними бюджетами покажемо на схемі:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали