Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Слово редактора Uteka-Комерція від 01.07.2025

Шановні колеги!

Коротко ознайомлю вас із темами статей, опублікованих цього тижня в Uteka-Комерція.

Оплату за внутрішнім договором отримано в інвалюті: яка відповідальність загрожує підприємству? Підприємство виконує будівельні роботи за договором підряду. Договір укладено з резидентом України – фізособою, будівельні роботи провадяться на території України, але вартість робіт у гривнях прив'язана до курсу іноземної валюти. Наразі замовник перебуває за кордоном у зв'язку з воєнним станом і не має у розпорядженні гривень, тому черговий платіж за виконані роботи він здійснив в іноземній валюті. Чи є це порушенням – і якщо так, то яку відповідальність передбачено за таке порушення? Відповідь на це запитання тут.

Чи можна платнику єдиного податку продавати товари за подарункові сертифікати? Платник єдиного податку хоче продавати подарункові сертифікати різних номіналів, за які потім можна буде придбати товар у його магазині. Продаж сертифікатів здійснюється за готівку або з оплатою карткою через термінал і, по суті, є передоплатою майбутніх покупок, адже товари будуть оплачені сертифікатом. І оскільки продавець є платником єдиного податку, його турбує питання: чи не буде податкова вважати, що розрахунки сертифікатом є негрошовими розрахунками, які заборонені на єдиному податку? Ми проаналізували ситуацію та відповіли на це запитання.

Плата за послуги надійшла на картку «ключ до рахунку»: чи потрібно оформлювати фіскальний чек? Підприємець надає освітні послуги і для оплати дає своїм клієнтам не реквізити свого рахунку у форматі IBAN, а номер картки «ключ до рахунку». Чи потрібно підприємцю в такому разі застосовувати ПРРО? Чи йому можна скористуватися нормою п. 14 ст. 9 Закону від 06.07.1995 № 265/95-ВР і не оформлювати фіскальні чеки? Ми розглянули цю ситуацію з огляду на вимоги законодавства, роз’яснення НБУ та ДПС.

Проведення позапланової перевірки у зв’язку з вимогою платника податків про перегляд результатів перевірки. Якщо платник податків не згоден із результатами перевірки через те, що податківці не дослідили всі наявні обставини, він має право подати скаргу, вимагаючи перегляду результатів такої перевірки або скасування податкового повідомлення-рішення. Ми з’ясували, за яких умов проводиться позапланова перевірка в таких випадках.

Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення. Адміністративний арешт майна є винятковим інструментом забезпечення виконання податкових зобов’язань платником податків. Застосувати арешт можна лише за наявності передбачених законом підстав, у визначеному порядку та у виняткових випадках. Ми розглянули умови, за яких може бути накладено адміністративний арешт, процедуру його застосування та порядок зняття відповідно до Податкового кодексу.

Діюче підприємство починає формувати резерв відпусткових: які наслідки? Часто підприємства, які раніше нехтували своїм обов'язком створювати резерв оплати відпусток, вирішують зробити це з початку звітного року. Але стартувати треба правильно, адже за минулі роки у працівників підприємства накопичилися невикористані дні відпустки, які потрібно зарезервувати. Або така ситуація: підприємство належало до категорії мікро– та не формувало резерв, а з початку звітного року стало малим. І тут теж постає проблема з резервом за дні відпустки, зароблені в минулі роки. Тому ми дали рекомендації, як діяти у подібних випадках.

Резерв на оплату відпусток: чи є різниці з податку на прибуток? Платники податку на прибуток, які застосовують різниці (так звані високодохідники), безперечно, чули про різниці за резервами та забезпеченнями. Однак, як відомо, у кожного правила є винятки. Чи потрапляє до винятків резерв відпусткових? Чи потрібно коригувати фінрезультат на суму витрат під час створення цього резерву? Які наслідки в разі використання старого резерву відпусткових, сальдо якого було в обліку станом на 01.01.2015? Читайте про це за посиланням.

Оплата за реквізитами рахунку: коли потрібно оформлювати фіскальний чек? Для того щоб не застосовувати РРО/ПРРО, торговці надають для оплати реквізити своїх банківських рахунків. Але такий спосіб оплати не завжди дозволяє обходитися без РРО/ПРРО, адже має значення, з яких саме рахунків покупець здійснює оплату. Тому, щоб не наражатися на чималі штрафи за неоформлення чеків, торговці повинні знати, як були сплачені кошти. Ми пояснили, які оплати дозволяють не оформлювати фіскальні чеки, а коли це треба зробити обов’язково.

Увільнення від відповідальності за порушення у сфері застосування РРО/ПРРО, допущені під час воєнного стану. Деякі суб'єкти господарювання увільнені від відповідальності за порушення порядку застосування РРО/ПРРО у період дії воєнного стану. Ми розглянули, які саме категорії СГ мають право на таку пільгу та при виконанні яких умов можуть нею скористатися.

Оплата практики студентів та керівників практики. Оплата періоду виробничої практики студентів закладів вищої освіти має свої особливості. Ми розповіли про те, у який спосіб та за яких умов оплачується практика студентам та керівникам практики, як оподатковуються ці виплати, а також для наочності навели конкретний приклад.

Наступного тижня в публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо такі теми:

  • чи можуть заброньовані працівники виїхати закордон у відпустку;
  • реклама від нерезидента: коли потрібно сплачувати ПДВ;
  • оплата практики для учнів закладів професійної освіти та керівників практики.

Корисного вам читання!

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.06.2025
Резерв сумнівних боргів: у яких випадках підприємству вигідно його створювати
Розповімо, які підприємства можуть оптимізувати податок на прибуток шляхом створення резерву сумнівних боргів та як правильно сформувати цей резерв, щоб не було претензій з боку контролюючих органів. У чому полягає проблема: оптимізація об’єкта обкладення податком на прибуток для деяких підпри...
20.06.2025
Як розрахувати резерв відпусток на дату балансу
У статті розповімо про порядок формування резерву відпусток і регулярність його перегляду. Чи треба щомісячно інвентаризувати резерв? Забезпечення на оплату відпусток формується для рівномірного розподілу витрат на відпустки між звітними періодами. Його створення – обов’язок підприємства...
20.06.2025
Резерв на виконання гарантійних забов'язань: хто повинен створювати та в чому вигода
У статті розповімо, як знання стандартів бухобліку допомагають оптимізувати базу обкладення податком на прибуток. Також поговоримо про формування резерву на виконання гарантійних зобов’язань. Корисна норма бухобліку: згідно з п. 13–18 НП(С)БО 11 «Зобов'язання» підприємствам д...
Нове
15.07.2025
Слово редактора Uteka-Комерція від 15.07.2025
Коротко ознайомлю вас зі змістом статей, опублікованих цього тижня в Uteka-Комерція. Шановні колеги! Цього тижня в Uteka-Комерція ми, як завжди, розглянули низку актуальних питань. Рекламні послуги в Інтернеті від нерезидента: коли виникає обов’язок сплачувати ПДВ? Як відомо, суб’єкти ...
08.07.2025
Слово редактора Uteka-Комерція від 08.07.2025
Коротко ознайомлю вас зі змістом статей, опублікованих цього тижня в Uteka-Комерція. Шановні колеги! Коротко ознайомлю вас із темами статей, опублікованих цього тижня в Uteka-Комерція. Хто із роботодавців зобов’язаний оновити інформацію в ЄДР не пізніше 13.08.2025? У червні 2025 року набув ч...
24.06.2025
Слово редактора Uteka-Комерція від 24.06.2025
Коротко ознайомлю вас зі змістом статей, опублікованих цього тижня в Uteka-Комерція. Шановні колеги! Коротко ознайомлю вас зі змістом статей, опублікованих цього тижня в Uteka-Комерція. Податкова не приймає декларацію: як зрозуміти, у чому причина? Суб’єкт господарювання подає декларацію і о...
Кращі матеріали