Зміни в законодавстві з 22 по 26 липня 2024 року
Документи, які набули чинності з 22 по 28 липня 2024 року
Положенням установлюються загальні вимоги щодо організації та проведення первинного фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу та їх відокремленими підрозділами.
Парламент підтримав законопроєкти № 11433 та № 11434 від Президента про продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 12 серпня на 90 днів, тобто до 9 листопада.
Зміни стосуються територіальних громад Донецької та Харківської областей.
У закладах загальної середньої освіти тривалість 2024/2025 навчального року визначено з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року.
Закон передбачає запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.
Після 1 серпня можна буде подати лише відомості про рух кадрів, які відбулись не пізніше, ніж протягом наступного дня після настання відповідної події.
Якщо зарплата найманого працівника менша за таку мінімальну базу обкладення ПДФО, роботодавець має за власний рахунок сплатити до бюджету різницю між нарахованим податком з цієї мінімальної бази та утриманим ПДФО з виплаченої працівнику заробітної плати.
В законопроєкті № 11416 Уряд пропонує справляти військовий збір у розмірі 15 % з вартості легкових автомобілів при їх першій державній реєстрації.
Урядовий законопроєкт № 11416 містить новації у Податковому кодексі не лише щодо підвищення податків, але і щодо проведення інвентаризації та відповідальності у разі відмови у її проведенні.
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів про складні, але вимушені рішення для збільшення фінансування ЗСУ.
Верховна Рада прийняла законопроєкт № 11256-2, який вносить зміни до Податкового кодексу в частині збільшення об’ємів палива, яке можна зберігати на одному об’єкті для обслуговування електрогенераторних установок суб’єктів господарювання на прифронтових територіях.
Зокрема, уточнено переліки питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю) з питань виявлення неоформлених трудових відносин; щодо додержання суб'єктом господарювання (об'єктом відвідування) вимог законодавства про працю та ін.
Національна стратегія доходів передбачає низку змін не лише в системі адміністрування податків, але й безпосередньо реформу самої податкової служби.
Законопроєктом № 11416 планується запровадження військового збору для фізосіб-підприємців – єдинників першої та другої груп у розмірі 5 % від двох мінімальних зарплат.
Військові надали декілька цікавих ідей, які б могли доповнити й покращити інструмент економічного бронювання.