Вимоги щодо проведення інвентаризації, які можуть супроводжувати майбутнє підвищення податків
Урядовий законопроєкт № 11416 містить новації у Податковому кодексі (далі – ПК) не лише щодо підвищення податків, але і щодо проведення інвентаризації та відповідальності у разі відмови у її проведенні.
Так, до обов’язків платника планують включити проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки на вимогу контролюючого органу під час проведення перевірки в строки та в обсязі, що зазначені у такій вимозі, за присутності посадових осіб контролюючого органу (новий пп. 16.1.17 ПК).
Планують доповнити пп. 20.1.9 ПК нормою про те, що податківці матимуть право бути присутніми при проведенні інвентаризації, яку вимагають провести під час проведення будь-якої перевірки.
Планують доповнити ст. 81 ПК новим п. 81.4, яким планують передбачити наступне: якщо при проведенні документальної планової та позапланової або фактичної перевірки платник податків відмовив у проведенні інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки та/або бути присутніми посадовим особам контролюючого органу у проведенні такої інвентаризації такими посадовими особами контролюючого органу невідкладно складається та підписується у двох примірниках акт про відмову у проведенні такої інвентаризації та/або відмову у прийнятті участі посадовим особам контролюючого органу при проведенні такої інвентаризації, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки, який не пізніше наступного робочого дня реєструється в контролюючому органі, і один примірник якого вручається під підпис платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків або надсилається контролюючим органом платнику податку в порядку, визначеному ст. 42 ПК.
Однією з підстав накладання адміністративного арешту майна платників податків (ст. 94 ПК) стане його відмова посадовим особам контролюючого органу бути присутніми при проведенні інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. Водночас, проведення такої інвентаризації стане підставою для припинення адміністративного арешту майна платника податків.
Також, п. 200.11 ПК пропонують доповнити нормою, якою планують встановити, що у разі відмови платника податків під час проведення документальної планової та позапланової перевірки у проведенні інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей та/або у прийнятті участі посадовими (службовими) особами контролюючого органу при проведенні такої інвентаризації, задекларована сума до бюджетного відшкодування зменшується та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Верховна Рада
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу