• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Важливі роз'яснення держорганів на 23 квітня 2021 року

23.04.2021 435 0 2

Укладання ФОП на спрощеній системі договорів управління нерухомим майном, перерахування роботодавцем за працівника-сумісника ПДФО, строк позовної давності для списання безнадійної заборгованості в період карантину, яка площа земельної ділянки є об’єктом оподаткування для єдинника – фахівці Uteka зробили добірку важливих роз'яснень в зручній табличній формі.

Реквізити

Назва

Суть роз’яснення

1

Лист ДПСУ від

18.03.21 р. № 1038/ІПК/99-00-04-03-03-06

Чи може ФОП на спрощеній системі укладати договори управління нерухомим майном?
 

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку на третій групі, який надає послуги з управління нерухомим майном, за умови дотримання критеріїв, визначених п. 291.4 ст. 291 Кодексу, та з урахування обмежень, визначених у п. 291.5 ст. 291 Кодексу, може укладати договір на управління нерухомим майном.

2

Лист ДПСУ від 19.03.21 р. № 1073/ІПК/99-00-04-03-03-06

Працівник сумісник: куди перераховувати ПДФО?
 

У разі якщо місце роботи працівника за укладеним з роботодавцем трудовим договором не змінювалося (працівник поряд зі своєю основною роботою виконує роботу за внутрішнім сумісництвом, або за суміщенням професій (посад), або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, та отримує доплати згідно КЗпП), то податок на доходи, нарахований юридичною особою - роботодавцем за такого працівника, перераховується до бюджету за основним місцем роботи зазначеного працівника.

3

Лист ДПСУ від 23.03.21 р. № 1113/ІПК/99-00-21-02-02-06

Списання безнадійної заборгованості в період карантину: який строк позовної давності?
 

Під час застосування правил позовної давності (ст. 257 ЦКУ), в тому числі з метою визначення безнадійної заборгованості, слід враховувати положення, передбачені п. 12 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ.

4

Лист ДПСУ від 24.03.21 р. № 1136/ІПК/99-00-04-03-03-06

До якого бюджету податковий агент перераховує ПДФО утриманий з фізособи
 

Податок на доходи фізичних осіб сплачується юридичною особою за місцезнаходженням земельної ділянки у випадках визначених пп. 168.4.9 п. 168.4 ст. 168 Кодексу.

5

Лист ДПСУ від 07.04.21 р. № 1416/ІПК/99-00-04-03-03-06

Яка площа земельної ділянки є об’єктом оподаткування для єдинника?
 

Якщо у договорі оренди (найму, позики) земельної ділянки та/або нерухомого майна, що знаходиться на такій земельній ділянці, розмір земельної ділянки, право користування якою передається по договору оренди (найму, позики) не визначений, податок за таку земельну ділянку та земельну ділянку під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах за всю площу земельної ділянки з урахуванням прибудинкової території (п. 284.3 ст. 284 ПКУ).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали