• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звільнення за угодою сторін: яких умов потрібно дотриматись

01.10.2019 1892 0 1

Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених законодавством про працю. Загальні підстави звільнення працівників передбачені ст. 36 КЗпП. 

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗПП, однією із підстав звільнення є угода сторін, коли сторони трудових відносин, а саме роботодавець і працівник, дійшли згоди щодо звільнення. Ініціатором припинення трудового договору за цією підставою може бути як працівник, так і роботодавець.

Так, ініціювати звільнення може працівник шляхом подання роботодавцеві відповідної заяви, або ж роботодавець через направлення працівникові повідомлення про запропоноване звільнення за угодою сторін.

Також ініціатива щодо звільнення може бути висловлена усно, оскільки законодавство не передбачає обов'язкового оформлення письмового документа, що ініціює звільнення.

Держпраці зазначила, що головною умовою звільнення з роботи за угодою сторін є домовленість між працівником і роботодавцем, яка зафіксована відповідними документами.

У наказі про звільнення за згодою сторін зазначаються:

  • підстава звільнення за угодою сторін з посиланням на п. 1 ст. 36 КЗпП;
  • дата звільнення, про яку домовилися сторони.

Працівник фіксує свою згоду шляхом поставлення свого підпису під час ознайомлення з наказом.

Однак, зазначається, що найбільш ефективним є фіксування спільної згоди сторін у окремій письмовій угоді про припинення трудового договору.

lviv.dsp.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали