• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За яких умов витрати роботодавця на навчання працівника не оподатковуються

10.09.2018 255 0 0


Навчання працівника за рахунок коштів роботодавця
Податкова знижка
Реалізуємо своє право на податкову знижку


Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу. Відповідно до п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування фізичної особи-резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Статтею 165 Кодексу встановлено виключний перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи (п.п.165.1.21 п.165.1 ст.165 Кодексу).

При цьому законодавством не встановлено обмежень щодо терміну за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Враховуючи викладене, якщо юридична особа-роботодавець сплатила на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку свого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, при цьому її розмір не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, то сплачена роботодавцем сума не оподатковується.

Слід зазначити, що застосування п.п.165.1.21 п.165.1 ст.165 Кодексу передбачає звернення до спеціалізованих актів законодавства, які встановлюють засади взаємовідносин працівника та роботодавця з питань набуття освіти та кваліфікації.                      

http://officevp.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали