Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нещасний випадок на основному місці роботи: чи виплачується допомога за сумісництвом

Роз’яснення

23.04.2025 10 0 0

Відповідно до Закону від 18.12.2024 № 4145-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» з 4 квітня 2025 року набрали чинності зміни, внесені до Закону від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 1105), яким відновлено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом. Про це ви більш докладно можете дізнатися тут.

У свою чергу, також було змінено і надання допомоги по тимчасовій непрацездатності для осіб, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві. Так, допомога по тимчасовій непрацездатності призначається та виплачується роботодавцем, в якого настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, в розмірі 100 % середньої зарплати.

При цьому перші 17 днів тимчасової непрацездатності оплачуються цим роботодавцем за кошти підприємства. У разі ж перебування потерпілого у трудових відносинах з іншими страхувальниками, у тому числі здійснення підприємницької чи іншої діяльності та одночасної праці на умовах трудового договору за місцями роботи іншим, ніж місце роботи, на якому настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до розділу 4 «Загальнообов’язкове державне соціальне страхування зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» Закону № 1105 у розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Зазначена норма застосовується до страхових випадків, які настали з 4 квітня 2025 року.

ПФУ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали