Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Головні бухгалтерські новини тижня (09.06.2025–13.06.2025)

Головне
16.06.2025

Зміни в законодавстві з 9 по 13 червня 2025 року

Документи, які набули чинності з 9 по 15 червня 2025 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

Оприлюднено проєкт змін до НП(С)БО 12

Міністерство фінансів оприлюднило проєкт наказу «Про внесення змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 12 «Фінансові інвестиції».

Україна нарахувала квоти на експорт цукру та м’яса птиці до ЄС

Введено квоту на експорт до ЄС у 2025 році цукру в розмірі 11 007,5 тонн, м’яса та їстівних субпродуктів свійської птиці: курей, качок, гусей і цесарок – 51 071 тонн, у тому числі заморожених – 11 655 тонн.

Змінено Критерії визначення критично важливих підприємств у галузях транспорту, будівництва та туризму

Мінрозвитку затвердило зміни до Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для національної економіки у галузях авіаційного та автомобільного транспорту, туризму та будівництва в особливий період.

Вартість послуг ЦНАП зміниться: прийнято законопроєкт

Верховною Радою за наслідками розгляду в першому читанні прийнято за основу проєкт Закону про адміністративний збір.

Що може змінитись з ухваленням законопроєкту про множинне громадянство

Законопроєкт передбачатиме спрощений формат отримання українського громадянства. Для більшості осіб передбачено збереження громадянства іншої країни.

Актуально:

До 20 червня підприємства мають подати до ТЦК інформацію про наявність транспортних засобів

Інформація подається двічі на рік, тож уперше цього року його слід подати не пізніше 20 червня.

Удосконалення процедури перевірки інформації про кінцевих бенефіціарів: лист Мін’юсту

Мін’юст повідомило про набрання чинності наказів «Про затвердження Змін до деяких нормативноправових актів Міністерства юстиції України» та «Про затвердження Змін до Порядку проведення перевірки інформації, наданої юридичною особою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юридичної особи».

Планують покращити підтримку виробників сільськогосподарської продукції

Законопроєкт передбачає комплексне вдосконалення законодавства у сфері виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції.

Як заброньованому працівнику виїхати за кордон у відпустку

У цьому матеріалі роз’яснюємо, хто саме може перетинати державний кордон та які документи для цього потрібні.

Ухвалено вимоги до цифрових гаманців в Україні

Кабмін затвердив постанову, яка відкриває шлях до використання цифрових гаманців з електронною ідентифікацією (еID) в Україні.

Важливо:

Яку інформацію зобов’язані подавати критично важливі підприємства до ПФУ

Зауваження до заповнення навіть дрібних полів можуть спричинити невірне оновлення інформації у Реєстрі застрахованих осіб, тому рекомендуємо максимально уважно підходити до формування звітності.

Зміна правил призупинення трудових договорів в умовах воєнного стану: роз’яснення ПФУ

Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам за час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює збройну агресію проти України.

Вимоги щодо дотримання чинного законодавства при ліцензуванні зберігання пального

Практична інформація для суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), в тому числі які здійснюють сільськогосподарське виробництво.

Подання відомостей про трудові відносини онлайн

Щоб роботодавець у режимі реального часу міг подавати відомості про зміни у трудових відносинах, в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано функцію оперативного внесення даних про працівника.

СГ зберігає пальне в ємностях у своїх приміщеннях: що з екоподатком

Правильність визначення СГ фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення належить до компетенції Держекоінспекції.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали