Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Що може змінитись з ухваленням законопроєкту про множинне громадянство

12.06.2025

У Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт № 11469 про множинне громадянство, який важливий і для наших громадян, які через війну мають тимчасовий притулок за кордоном, і для етнічних українців, що народилися не в Україні, і для тих, хто хоче отримати український паспорт.

Про це повідомила народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

За її словами, до законопроєкту, зокрема, надійшли зауваження не лише від народних депутатів, а й побажання від української діаспори – Світового Конгресу Українців.

«Законопроєкт про множинне громадянство дуже важливий для українців, які через війну отримали тимчасовий притулок за кордоном. За кілька років вони вже матимуть можливість отримати паспорт країни перебування. Множинне громадянство для таких людей – це можливість не втратити український паспорт, а для України – не втратити цих громадян», – зазначила парламентарка.

Водночас, акцентувала вона, в українських біженців уже народжуються діти, які можуть у багатьох країнах отримати громадянство за правом народження.

«Тому важливо, щоб у таких дітей громадянство принаймні було подвійне, а не лише країни перебування. Для нас це можливість залишити цих дітей в орбіті України», – зауважила Кравчук.

Також, додала вона, законопроєкт має на меті спростити отримання українського громадянства для осіб із тих країн, які є партнерами нашої держави. І тут ідеться не лише про етнічних українців, а й про громадян інших держав, які хочуть отримати таку можливість.

«Законопроєкт з урахуванням правок передбачатиме спрощений формат отримання українського громадянства. Для більшості осіб передбачено збереження громадянства іншої країни. Винятком є громадяни країн-агресорів, які виступають проти нашої держави, і це не лише росія та білорусь, а й, наприклад, ті, які голосували проти суверенітету України в резолюціях ООН», – пояснила Кравчук.

Що стосується людей із паспортом рф, які воюють в лавах ЗСУ, уточнила парламентарка, то вони обов’язково мають вийти з російського громадянства для отримання українського.

Кравчук нагадала: в українському законодавстві вже прописано, що певні посадовці не можуть мати множинне громадянство, це, наприклад, стосується суддів, держслужбовців. Однак із часом доведеться ухвалити окремий законопроєкт, який врегулює такі обмеження.

«Множинне громадянство сьогодні – вже реальність. Зараз є багато українців, які отримали громадянство інших країн, але тримають український паспорт, що суперечить чинному законодавству України, яке забороняє мати множинне громадянство. Відповідно, пропонований законопроєкт врегульовує цей момент, не роблячи мільйони наших громадян порушниками закону. Ми хочемо, щоб вони зберігали свою українську ідентичність», – резюмувала Євгенія Кравчук.

Слуга Народу

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Міжнародні посилки, що не відповідають митній декларації, конфіскують: Закон підписано
Пересилання через митний кордон товарів, наявність, найменування або назва, кількість яких не відповідають митній декларації, буде тягнути за собою накладення штрафу в розмірі від 30 до 50 % вартості цих товарів з конфіскацією або без такої. Більше за темою: Отримання післяплати від NovaРay та...
03.07.2025
Кабмін прийняв рішення щодо внесення змін до реєстру лікарських засобів
Ввозите на територію України лікарські засоби? Уряд змінив відповідні реєстри лікарських засобів! Більше за темою: Зміна митної вартості товарів: коли коригувати ПДВ? Підприємець планує займатися зовнішньоекономічною діяльністю: чи потрібна акредитація на митниці? Під час засідання 2 липня Уряд за...
03.07.2025
Внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики знову змінили. Більше за темою: Експертні команди: особливості функціонування в медичному КНП Медичні відходи: новий порядок управління Урядом 02.07.2025 внесено зміни до постанови КМУ від 02.03.2016 № 285 «Про затверд...
Кращі матеріали