Чи подавати повідомлення до ТЦК у разі переведення на іншу посаду працівника, відповідального за ведення військового обліку?
Практична ситуація
Працівника підприємства, на якого покладено обов’язки з ведення військового обліку, перевели на іншу посаду, але він все одно залишається відповідальним за ведення військового обліку. Чи потрібно подавати повідомлення до ТЦК в такому разі?
Ні, не потрібно.
Нагадаємо, що обов’язки з ведення військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях (далі – підприємства) покладаються:
- на працівників служби персоналу;
- у разі відсутності штатної одиниці служби персоналу - на особу, яка веде облік працівників на підприємстві.
Відповідну норму містить п. 8 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок № 1487).
Наголосимо, що особи, відповідальні за ведення військового обліку, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку. Зразок посадової інструкції див. тут.
Переглянемо, в яких випадках роботодавець надсилає повідомлення до ТЦК.
Зокрема, підприємство має надсилати до ТЦК повідомлення про зміну облікових даних працівника згідно з додатком 4 до Порядку № 1487 у семиденний строк з дати видання наказу:
- про призначення осіб, відповідальних за організацію та ведення військового обліку, згідно з додатком 1 до Порядку № 1487 (п. 13 Порядку № 1487);
- про прийняття на роботу, звільнення з роботи.
Отже, виходить, Порядком № 1487 не передбачено надсилання повідомлення про переведення працівника, відповідального за ведення військового обліку на іншу посаду.
Якби такий працівник уже не був відповідальним за ведення військового обліку і замість нього потрібно було б призначити іншого, то в такому разі слід було б подати повідомлення згідно з додатком 1.
Проте, якщо такий працівник працює на підприємстві, яке має статус критично важливого, необхідно буде щодо нього подати відомості оперативного обліку до ПФУ. Відповідну норму передбачено п.п. 4 п. 2 постанови КМУ від 22.11.2024 № 1332 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час». У ній зазначено, що підприємства, які є критично важливими, не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду чи роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору подають до ПФУ відповідні відомості через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі.
Коментарі до матеріалу