Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Працівник відмовляється ознайомлюватися з посадовою інструкцією: як має вчинити роботодавець?

07.05.2024 532 0 0

Кадрові питання

До посадової інструкції було внесено зміни, але працівник відмовився ознайомится з ними та поставити свій підпис. Що робити в такому випадку?

Посадові інструкції після їх затвердження керівником підприємства доводяться до відома працівників під підпис. Відповідну норму передбачено Загальними положеннями Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.2004 № 336 (далі – ДКХП).

Згідно з абзацом сьомим п. 6 Загальних положень ДКХП, зміни та доповнення до посадових інструкцій може бути внесено тільки за згодою працівника і тільки на підставі наказу керівника підприємства, установи, організації (далі – підприємства).

Такі зміни можуть бути викликані, наприклад, перерозподілом обов’язків між працівниками у зв’язку зі скороченням чисельності штату або раціональним розподілом праці. Також до посадових інструкцій вносяться відповідні зміни в разі зміни назви підприємства, структурного підрозділу або посади. У таких випадках зміни, що вносяться до посадової інструкції, будуть законними.

Якщо працівник відмовляється ставити підпис на посадовій інструкції, з якою його ознайомили, про це необхідно скласти акт. Такий акт складається у довільній формі (див. зразок).

Коли працівник не підписує посадову інструкцію безпідставно, наслідком може стати притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Проте працівник може відмовлятися ставити підпис, якщо, наприклад:

  • до посадової інструкції внесено зміни, з якими він не згоден (див. вище);
  • під час прийняття на роботу посадової інструкції взагалі не було, а в розробленій згодом містяться посадові обов’язки, про які не йшлося під час прийняття на роботу. У такому випадку відмова працівника ставити підпис на посадовій інструкції є цілком логічною, а дії роботодавця – неправомірними. Адже відповідно до ст. 31 КЗпП роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Зразок

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТРАВЕНЬ»
(ТОВ «ТРАВЕНЬ»)

АКТ

16.05.2024 м. Дніпро                                  № 3

Про відмову Андрія Кириленка, демонстратора товарів,
від ознайомлення з посадовою інструкцією

Нами, начальником відділу реклами Мариною Василенко, начальником відділу кадрів Наталією Синицею та менеджером з персоналу Іриною Дуб, складено цей акт про те, що 16 травня 2024 року демонстратор товарів відділу реклами Андрій Кириленко відмовився ознайомитися із його посадовою інструкцією, до якої було внесено зміни у зв’язку зі зміною назви структурного підрозділу.

Начальник відділу реклами

Начальник відділу кадрів

Менеджер з персоналу

(підпис)

(підпис)

(підпис)

Марина ВАСИЛЕНКО

Наталія СИНИЦЯ

Ірина ДУБ

Зразок. Акт про відмову від ознайомлення з посадовою інструкцією.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

4596 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали