• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Звільнення під час відпустки для догляду за дитиною

12.06.2019 902 0 0

Чи потрібно працівниці виходити на роботу з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на один робочий день для того, щоб звільнитися? Якщо так, то чи нараховувати їй зарплату за цей день та як документально оформити вихід: відкликанням з відпустки чи якось інакше?

Ні, для того щоб звільнитися, працівниці не обов’язково виходити на роботу з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а відкликання з відпустки неможливе і недоцільне.

Відповідно до частини третьої ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті, а саме за нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд унаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлено триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на звільнення в разі повної ліквідації підприємства, установи, організації.

А от за власним бажанням – за ст. 38 КЗпП працівниця має право звільнитися як у період будь-якої відпустки, у тому числі для догляду за дитиною, так і в період тимчасової непрацездатності.

Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. Водночас роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, у разі якщо звільнення за власним бажанням зумовлене неможливістю продовжувати роботу: переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання в даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали