Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік та оплата праці: документальне оформлення

Підставою для нарахування заробітної плати працівникам підприємства є табель обліку використання робочого часу та штатний розпис, у якому відображено їх оклади. Також до документів, на підставі яких здійснюють розрахунки з оплати праці, відносяться різні накази (про преміювання співробітників, надання відпусток і т. д.), довідки та відомості. Розглянемо докладніше кожний із цих документів.

До загальних документів з організації обліку та оплати праці відносяться штатний розпис і табель обліку використання робочого часу на підприємстві.

Штатний розпис

Штатний розпис – це внутрішній документ підприємства, який визначає його структуру та штатний склад, а також чисельність працівників.

Відповідно до ст. 64 ГК кожне підприємство самостійне визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і складає штатний розпис. Таким чином, штатний розпис повинен бути на кожному підприємстві. Більше того, у випадку його відсутності посадові особи підприємства можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.) на підставі ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X (див. роз'яснення в Листі Мінпраці та соцполітики України від 27.06.07 р. № 162/06/187-07 «Щодо штатного розпису»).

Штатний розпис містить назву посад, чисельність персоналу та посадові оклади працівників підприємства.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали