• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Створюється нове ТОВ: коли подавати повідомлення про прийняття на роботу директора?

17.09.2018 352 0 1

Ситуація. Створюється нове ТОВ. Директор буде оформлятися за трудовим договором.

У чому питання. Чи потрібно подавати до органу ДФС повідомлення про прийняття директора на роботу? Якщо так, то як, і головне – коли це треба зробити (адже раніше реєстрації ТОВ повідомлення не подаси).

Коротка відповідь. Подавати повідомлення про прийняття на роботу директора – потрібно. Як і коли це зробити – докладно пояснимо нижче.

Директор є найманим працівником, а значить, на нього поширюється законодавство про працю. Ніяких винятків у порядку оформлення на роботу директора немає ні в КЗпП, ні в постанові КМУ від 17.06.15 р. № 413 (далі – Постанова № 413). Навіть для випадку, коли найманий директор є засновником підприємства, яким він керує.

Тому, згідно зі ст. 24 КЗпП, директор не може бути допущений до роботи без подання до органу ДФС повідомлення за формою додатка до Постанови № 413 (далі – повідомлення).

На необхідність подавати повідомлення про прийняття на роботу директора вказує і Мінсоцполітики у своєму листі від 18.09.15 р. № 14209/0/14-15/13 (далі – Лист № 14209).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали