• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Штрафи управління Держпраці: заява працівника про порушення прав та способи захисту

26.11.2019 849 0 0

Читайте за темою:

Спецпроект «Перевірки в Україні»

Деякі підприємства платники податків, заощаджуючи кошти на сплату ЄСВ, ПДФО, військового збору, оформлюють найманих працівників неналежним чином. Проте в разі виникнення будь-яких конфліктних ситуацій із таким роботодавцем працівник може звернутися до управління Держпраці із заявою про порушення його трудових прав (наприклад, несвоєчасно виплачується зарплата, його оформлено на неповний робочий день, хоча він виконує роботу на повну «ставку»). За результатами розгляду такої заяви управління Держпраці матиме законні підстави для проведення інспекційного відвідування та накладення штрафу в разі підтвердження порушень. Відтак платник податку вимушений буде звертатися до адміністративного суду з позовом про визнання постанови управління Держпраці протиправною та її скасування. Розглянемо варіанти захисту його в такій ситуації.

Найманий працівник, якого оформили на роботу неналежним чином, може завдати підприємству значної шкоди в разі його звільнення. Факти неповідомлення контролюючого органу про прийняття працівника на роботу, оформлення його на «пів ставки», неоплата додатково відпрацьованих годин можуть бути використані найманим працівником як «важіль впливу» на роботодавця в разі його звільнення або переведення на іншу посаду.

Неоформлення найманого працівника є одним із правопорушень, які найлегше довести управлінню Держпраці, заручившись підтримкою такого працівника. Щоб довести це, інспекторові достатньо буде провести інспекційне відвідування, зробити декілька фотографій або відеозаписів про перебування неоформленого належним чином найманого працівника та викласти такі обставини в акті.

Неподання підприємством вчасно до контролюючого органу Повідомлення про прийняття на роботу фактично унеможливить скасування постанови управління Держпраці за допуск працівника до роботи без належного оформлення. У такому разі підприємствам рекомендується не взагалі не оформлювати працівників на роботу (оскільки працівник зможе заявити про це до управління Держпраці), а оформлювати їх хоча б на мінімальну зарплату. Не рекомендується також оформлювати на пів ставки або одну четверту ставки, оскільки перевіряльники під час проведення інспекційного відвідування зможуть зробити хронометраж та встановити, що працівник виконував роботу як на повну ставку. Такий хронометраж інспектор зможе провести, навіть не повідомляючи платника податків про початок інспекційного відвідування на підставі ст. 8 Порядку № 823. А згідно з п. 6 ст. 11 Порядку № 823 він може зробити відеозйомку, зафіксувавши, коли найманий працівник прийшов на робоче місце й коли його залишив.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали