• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунок відпусткових сумісникам, працівникам за строковим трудовим договором

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

На кожному підприємстві є хоча б один сумісник, а деякі підприємства приймають на роботу фізичних осіб за строковим трудовим договором на час відпустки або хвороби основного працівника або тільки в сезон виробництва. На цих працівників теж поширюються соціальні гарантії, передбачені КЗпП (у т. ч. і надання відпусток).

Розрахунок відпусткових зазначеним категоріям працівників здійснюється так само, як і основним працівникам, – згідно з Порядком № 100. При цьому середня зарплата для оплати часу відпустки й виплати компенсації за невикористані дні відпустки обчислюється виходячи з виплат:

  • для сумісників – за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Якщо працівник пропрацював менше року, то середня зарплата визначається виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, у якому надається відпустка;
  • працівників за строковим трудовим договором – за фактичний час роботи, тобто з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, у якому надається відпустка.

Покажемо на прикладах, як розрахувати відпусткові для кожної категорії працівників.

ПРИКЛАД 1

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали