• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Положення про службові відрядження

Роботодавець може передбачити граничні строки відрядження, розмір добових, порядок відшкодування додаткових витрат і т. п. у Положенні про службові відрядження (далі – Положення). Як розробити такий документ, розповімо в консультації.

Порядок направлення працівника у відрядження, відшкодування йому витрат, подання звіту регламентовані різними нормативними актами: ПК, КЗпП, Інструкцією № 59, Порядком № 841, Положенням № 637 та ін.

Однак для деяких відрядних ситуацій норми прописано нечітко або надають право вибору. Тому ми рекомендуємо роботодавцю розробити Положення. Такий документ дозволить уникнути, з одного боку, проблем у взаємовідносинах із працівниками, з іншого боку – спорів із контролюючими органами.

Положення являє собою локальний акт підприємства і може бути або додатком до колективного договору, або окремим документом (див. зразок). Зазвичай його розробкою займається відділ кадрів підприємства.

Норми Положення повинні відповідати вимогам і нормативних документів, що регулюють питання направлення працівників у відрядження. У ситуаціях, коли не зрозуміло, як учинити (немає прямої норми законодавства), за основу рекомендуємо брати норми Інструкції № 59.

Зразок

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали