• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустка після декрету: розраховуємо відпусткові

Працівниця перебуває в трудових відносинах із роботодавцем із 2001 року. Вона 11 березня 2017 року вийшла з відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Їй була нарахована зарплата: за частину березня – 3 000 грн, за квітень – 4 400 грн. За період березень – квітень 2017 року відпустки без збереження заробітної плати цій працівниці не надавалися. У травні 2017 року вона йде в чергову щорічну відпустку строком на 5 календарних днів (далі – к. д.). Як розрахувати їй відпусткові?

Час, протягом якого працівники згідно з діючим законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абзац шостий п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, далі – Порядок № 100).

Таким чином, календарні дні розрахункового періоду, які припадають на період відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років, повинні бути виключені із загальної кількості календарних днів, що беруть участь у розрахунку середньої зарплати.

Періодом для розрахунку середньої зарплати в даному випадку буде травень 2016-го – квітень 2017 року.

До березня 2017 року в працівниці не було доходу у вигляді зарплати, тому при розрахунку середнього заробітку необхідно нараховану зар­плату за березень – квітень 2017 року в розмірі 7 400 грн., поділити на 50 к. д. (21 к. д. – за березень 2017-го і 29 к. д. – за квітень 2017-го). Отриманий результат треба помножити на кількість днів відпустки:

  • розмір середньої зарплати:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали