• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустка для догляду за дитиною

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

У цій консультації йтиметься про порядок надання та оформлення відпустки для догляду за дитиною до трьох років і до шести років за медвисновком.

Коли працівниця має право піти у відпустку для догляду за дитиною до трьох років?

Згідно зі ст. 18 Закону № 504 після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами жінка за бажанням може взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому їй буде виплачуватися соціальна допомога відповідно до законодавства. Крім того, підприємство може за рахунок власних коштів продовжувати співробітниці таку відпустку (ст. 179 КЗпП).

Право на цю відпустку має не тільки мати дитини, але й батько, бабка, дід та інші рідні, які безпосередньо доглядають за дитиною (ст. 179, 1861 КЗпП).

Відпустка для догляду за дитиною може бути використана як повністю, так і частково.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали