• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виявили неоформлених співробітників у підприємця: буде штраф чи попередження?

28.02.2020 177 0 0

Так, діє. Навіть якщо перевірка розпочалася до 02.02.20 р., підприємцеві-єдиннику повинні винести попередження, а не штраф за таке порушення. Пояснимо чому.

02.02.20 р. набув чинності Закон від 12.12.19 р. № 378-IX (далі – Закон № 378), яким були внесені зміни до ст. 265 КЗпП (цією статтею встановлено відповідальність за порушення законодавства про працю). Докладніше про зменшені розміри штрафів читайте в «Нові «трудові» штрафи: інспектор із праці тепер не страшний?..».

Тепер за допуск фізособи до роботи без оформлення трудового договору (контракту) штраф становить 10 мінімальних зарплат (далі – МЗП) за кожний такий випадок виходячи з розміру МЗП, що діє на момент виявлення порушення. Зараз це 47 230 грн (з 01.01.20 р. 1 МЗП = 4 723 грн).

Проте для єдинників (підприємців і юросіб) зроблено виняток. До них органи Держпраці застосовують не штраф у розмірі 10 МЗП, а попередження.

Для порівняння! Раніше штраф за неоформлених співробітників становив 30 МЗП за кожного такого співробітника. Цей штраф застосовувався до всіх роботодавців – і до суб’єктів загальної системи оподаткування, і до платників єдиного податку (далі – ЄП).

Нагадаємо, що за результатами інспекційних відвідувань складається акт. У разі виявлення порушень орган Держпраці виносить розпорядження щодо їх усунення і попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю (п. 16 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 21.08.19 р. № 823, далі – Порядок № 823).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали