• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики

21.05.2020 337 0 2

Акценти цієї статті:

  • Чи потрібно реєструвати інформацію про зміну директора у держреєстратора?
  • Чи потрібно подавати форму № 1-ОПП?
  • Чи слід повідомляти орган ДПС про прийняття нового директора?
  • Чи потрібний новий електронний підпис?
  • Які вимоги трудового законодавства повинні дотримуватися при звільненні директора?
  • Які відомості необхідно включити до рішення власника про звільнення директора?
  • На що слід зважити у відносинах із контрагентами?

Ситуація, коли на підприємстві міняється директор, на практиці зустрічається нерідко. Проте запитань, пов'язаних із цією ситуацією, виникає багато. У консультації ми відповімо на найбільш часті запитання, щоб ви все зробили правильно і зміна керівництва пройшла гладко із законодавчої точки зору.

Почнемо з того, що директор є посадовою особою підприємства, інформація про нього є в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР) (п. 13 ч. 2 ст. 9 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV, далі – Закон № 755), на нього оформлено електронний підпис, він підписує обов'язкову звітність підприємства. Тому при зміні директора потрібно виконати не тільки вимоги трудового законодавства, але й ряд інших процедур. Інакше підприємству можуть загрожувати серйозні штрафи.

При зміні директора необхідно внести зміни до ЄДР. Для цього потрібно подати суб'єкту держреєстрації пакет документів, а саме (ч. 4 ст. 17 Закону № 755):

  • реєстраційну заяву за формою 3, затвердженою наказом Мін’юсту від 18.11.16 р. № 3268/5 (далі – Наказ № 3268/5). Заява заповнюється українською мовою (ст. 15 Закону № 755). У формі заяви треба зробити позначку в розділі «Перелік змін» – у п. 5 «Зміна керівника або відомостей про керівника юрособи» і заповнити розд. 5 заяви, який стосується цього питання: зазначити П. І. Б., дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків нового керівника, а також – за наявності обмежень щодо представництва від імені юрособи – потрібно зазначити ці обмеження (наприклад, заборона укладати договори на суму, яка перевищує певну величину);
  • примірник оригіналу (нотаріально посвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юрособи. Таким документом може бути, наприклад, протокол загальних зборів учасників;
  • квитанцію про сплату адмінзбору. Розмір адмінзбору згідно зі ст. 36 Закону № 755 у цьому випадку становить 0,3 прожиткового мінімуму (далі – ПМ) для працездатних осіб, установленого на 1 січня року, у якому подаються документи на реєстрацію, з округленням до найближчих 10 грн. На 01.01.20 р. розмір ПМ для працездатних осіб становить 2 102 грн. Отже, цього року адмінзбір – 630 грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали