• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна виплатити відрядженому працівникові добові, якщо в нього немає документів, що підтверджують проживання та проїзд?

Ольга Папинова

22.09.2017 1026 0 1

Працівник був направлений у відрядження по Україні в сільську місцевість. Аванс на відрядження заздалегідь не виплачувався. Зі згоди керівника працівник добирався до місця призначення (і назад) попутним транспортом (скористався сервісом BlaBlaCar), проживав у родичів. Тому документів ні на проїзд, ні на проживання додати до авансового звіту він не може – у звіті зазначено тільки суму добових. Мета відрядження була досягнута, про що працівник доповів у звіті про виконання завдання. Чи можна таку поїздку вважати відрядженням і виплатити працівникові добові, не вважаючи їх додатковим благом?

Так, така поїздка вважається відрядженням, тому працівникові належать добові. Адже відрядження – це поїздка працівника згідно з розпорядженням керівника для виконання службового доручення (п. 1 розд. І Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59). При цьому підтвердженням того, що мета відрядження досягнута, а службове доручення виконане, буде затверджений керівником звіт працівника про виконання завдання.

Рекомендуємо в наказі про відрядження зазначати спосіб і маршрут пересування працівника до пункту призначення і назад. Це буде додатковим доказом того, що відрядження відбулося і тому працівник має право на відшкодування здійснених витрат.

У нашому випадку службове доручення виконано. А значить, підприємство зобов'язане відшкодувати працівникові добові витрати (витрати на фінансування його особистих потреб), розраховані за весь період його перебування у відрядженні, на підставі авансового звіту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали