• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна видати трудову книжку не її власнику?

Працівник узяв відпустку з подальшим звільненням. У день звільнення він на підприємство не прийшов, а передав заяву із проханням видати його трудову книжку його сестрі. Чи потрібно оформляти довіреність для отримання трудової книжки родичами?

Так, потрібно. Видавати трудову книжку під розписку найближчим родичам (без довіреності) можна тільки у випадку смерті співробітника (п. 4.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58, далі – Інструкція № 58).

Нагадаємо загальний порядок. Трудові книжки зберігаються на підприємстві. У день звільнення працівника підприємство зобов'язане здійснити з ним повний розрахунок і видати йому трудову книжку із записом про звільнення під розписку в журналі обліку (ст. 47 КЗпП; постанова КМУ від 23.04.93 р. № 301; п. 4.1 Інструкції № 58).

Якщо в день звільнення співробітник не працював (наприклад, перебував у відпустці, як у нашому випадку), тоді роботодавець повинен надіслати йому повідомлення про те, що необхідно забрати трудову книжку (п. 4.2 Інструкції № 58). Найкраще відправити рекомендований лист із повідомленням про вручення. Саму ж трудову книжку відправляти поштою без письмової згоди співробітника не можна.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали