Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Компенсація за невикористану щорічну відпустку: кому і коли належить

23.05.2019 2077 0 1

Як піти у відпустку у 2019

Відпустки та путівки на практичних прикладах

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках можна або потрібно виплачувати працівникові компенсацію за невикористану щорічну відпустку.

Що можна зробити на практиці: правильно оформити документи при виплаті компенсації за невикористану відпустку і тим самим уникнути фінансових втрат.

На практиці нерідко виникає ситуація, коли у працівника накопичилося декілька невикористаних щорічних відпусток і він просить роботодавця виплатити замість цих відпусток гроші. Але чи можна замість відпустки виплачувати компенсацію? Давайте розберемося у цьому питанні.

За загальним правилом, передбаченим ст. 2 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504), заміна відпустки компенсацією не допускається. А у ст. 12 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.70 р. № 132 (ратифікована Законом від 29.05.01 р. № 2481-III) передбачено, що угоди між роботодавцем і працівником про відмову від права на мінімальну щорічну оплачувану відпустку або про невикористання такої відпустки із заміною її компенсацією або іншим способом визнаються недійсними або забороняються.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали