• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Компенсація за невикористану щорічну відпустку: кому і коли належить

23.05.2019 1357 0 1

Відпустки та путівки на практичних прикладах

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках можна або потрібно виплачувати працівникові компенсацію за невикористану щорічну відпустку.

Що можна зробити на практиці: правильно оформити документи при виплаті компенсації за невикористану відпустку і тим самим уникнути фінансових втрат.

На практиці нерідко виникає ситуація, коли у працівника накопичилося декілька невикористаних щорічних відпусток і він просить роботодавця виплатити замість цих відпусток гроші. Але чи можна замість відпустки виплачувати компенсацію? Давайте розберемося у цьому питанні.

За загальним правилом, передбаченим ст. 2 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504), заміна відпустки компенсацією не допускається. А у ст. 12 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.70 р. № 132 (ратифікована Законом від 29.05.01 р. № 2481-III) передбачено, що угоди між роботодавцем і працівником про відмову від права на мінімальну щорічну оплачувану відпустку або про невикористання такої відпустки із заміною її компенсацією або іншим способом визнаються недійсними або забороняються.

Проте із цього правила є винятки, названі у ст. 83 КЗпП та ст. 24 Закону № 504, а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали