• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які санкції застосують до роботодавця, якщо він не розрахується з працівником при звільненні

18.06.2020 572 0 2

Чинне трудове законодавство зобов'язує роботодавців (як юросіб, так і підприємців) проводити повний розрахунок із працівником у день його звільнення. Правда, на практиці через низку обставин це не завжди вдається. Проте затримка з остаточним розрахунком означає порушення трудового законодавства. І відсутність коштів не може служити виправданням.

Так, у ст. 47 КЗпП сказано, що в день звільнення працівникові повинні видати належним чином оформлену трудову книжку і провести з ним остаточний розрахунок. Працівникові повинні виплатити зарплату за відпрацьований час, компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також вихідну допомогу у випадках, визначених ст. 44 КЗпП.

Про нараховану при звільненні суму роботодавець повинен письмово повідомити працівника (ст. 116 КЗпП). Якщо працівник у день звільнення не працював, тоді зазначена сума має бути виплачена йому не пізніше наступного дня після пред'явлення вимоги про розрахунок.

Стаття 265 КЗпП передбачає для роботодавців фінансові санкції за несвоєчасний розрахунок із звільненим працівником. Сума штрафу прив'язана до розміру мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), установленого на момент виявлення порушення. Причому якщо затримка з остаточним розрахунком:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали