Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як правильно визначити профназву роботи

17.10.2018 3338 0 1

Скільки коштуватиме неправильна назва посади
Посада не відповідає Класифікатору професій
Таблиця 5 нової форми № Д4: враховуємо зміни до Класифікатора професій

У структурі додатків А і Б Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003: 2010», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р № 327 (далі – Класифікатора професій), зустрічається випуск «Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників» (далі – ДКХП) . Чи може такий випуск обмежити застосування професійного назви робіт тим чи іншим видом економічної діяльності? Спробуємо розібратися...

Загальні положення ДКХП прописані в Розділі 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.04 р № 336. 1. Цей довідник є систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, наведені в Класифікаторі професій.

ДКХП визначає перелік основних робіт, які властиві тій або іншій посаді, і забезпечує несумісність на визначенні кваліфікаційних вимог щодо певних посад. Довідник є нормативним документом, обов'язковим з питань управління персоналом на підприємствах усіх форм власності та видів економічної діяльності.

ДКХП складається з випусків і розділів випусків, згрупованих за основними видами економічної діяльності, виробництва та робіт. Розділи випусків співставні з розділами класифікації професій за Класифікатором професій. Зміст випуску або розділу випуску складається з «Введення» і «Кваліфікаційних характеристик», поміщених в алфавітному порядку з порядковими номерами.

Кваліфікаційна характеристика професії працівника має такі розділи: «Посадові обов'язки», «Повинен знати», «Кваліфікаційні вимоги». При необхідності може бути додатковий розділ «Спеціалізація» (див. табл.1).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали