• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Таблиця 5 нової форми № Д4: враховуємо зміни до Класифікатора професій

27.08.2018 7831 0 6

Як відомо, з 1 серпня поточного року в новій редакції запрацювали норми Порядку № 4351. А це значить, що за серпень форма № Д4 буде подаватися (останній день подачі - 20 вересня 2018 року) вже за новою формою додатка 4 до зазначеного Порядку. Істотні зміни відбулися у таблиця 5 даної форми: тепер вона нерозривно пов'язана з Класифікатором професій2. А це означає, що при заповненні такої таблиці в випадках, що мають відношення до трудового договору, обов'язково буде вказуватися інформація, пов'язана з формуванням посади працівника.

Відносно даної новації в одному з коментарів відомої соцмережі прозвучала репліка: «Якщо людина працює вже більше п'яти років, а класифікатор професій мінявся, то як має воно співпадати з трудовою? Маячня». Автор даного висловлювання явно упустив той факт, що записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій (абзац третій п.2.14 Інструкції № 583). Отже, зміни до зазначеного Класифікатору потрібно відстежувати і вносити відповідні корективи в кадрову документацію. В іншому випадку таблицю 5 форми № Д4 заповнити буде неможливо.

Відомості про трудові відносини осіб

Як зазначено в п.8 р.IV Порядку № 435 таблиця 5 форми № Д4 призначена для реєстрації застрахованих осіб в реєстрі таких осіб. Зазначена таблиця подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду, зокрема:

  • було укладено або розірвано трудовий договір4 із застрахованою особою;
  • було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • особу було переведено на іншу посаду або роботу у того ж страхувальника;
  • особі надано відпустку по вагітності та пологах;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Код класифікатора професій (код КП) (графа 14), код загальносоюзного класифікатора професій, посад і тарифних розрядів (код ЗКППТР) (графа 13), професійна назва роботи (графа 12) вибираються з довідника, який відповідає Класифікатором професій. Назва посади (графа 15) співпадає із записом в трудовій книжці.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали