• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оформити на роботу іноземця, який має посвідку на постійне проживання

21.04.2020 515 0 0

У розумінні нашого законодавства іноземці – це фізособи, які не є громадянами України. Тобто це громадяни іншої країни або країн. А бувають ще особи без громадянства. Правовий статус в Україні тих та інших регулюється Законом від 22.09.11 р. № 3773-VІ «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства» (далі – Закон № 3773).

Далі під іноземцями ми розумітимемо іноземних громадян та осіб, які не мають громадянства.

У ст. 26 Конституції сказано, що іноземці, які перебувають в Україні на законних підставах, володіють тими самими правами, свободами і несуть такі самі обов'язки, що й громадяни України – за винятками, установленими українським законодавством і міжнародними договорами України.

Наприклад, іноземці, які постійно проживають на території України, мають право на працю на тих самих підставах, що й громадяни України (ст. 3 Закону від 05.07.12 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення», далі – Закон № 5067).

Зверніть увагу на умову «постійно проживають на території України». Лише за наявності цієї умови на іноземця поширюється трудове законодавство України (докладніше про це див. далі).

За загальним правилом іноземця можна прийняти на роботу, отримавши дозвіл у службі зайнятості. Але із цього правила є винятки. Так, у ч. 6 ст. 42 Закону № 5067 наведено перелік випадків, коли такий дозвіл отримувати не потрібно. У цьому переліку є й наш випадок – коли на роботу оформляється іноземець, який постійно проживає в Україні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали