• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як бути, якщо директор ТОВ звільнився, а нового ще не призначено?

17.09.2018 2583 0 1

У чому полягає проблема: із 17.06.18 р. набув чинності Закон від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275). Згідно з новим Законом про ТОВ звільнити старого директора можна тільки шляхом призначення нового. Але як бути, якщо старий директор звільнився або звільниться через лічені дні, а нового ще не знайшли? Чим ризикує підприємство, залишаючись без директора?

Чим допоможе рішення: ми пояснимо, як у такій ситуації правильно звільнити директора, щоб уникнути штрафних санкцій.

На питання головного бухгалтера Світлани Бабенко (ТОВ, м. Херсон) відповідає юрист Маргарита Майоренко.

Ситуація
Директор ТОВ (він же одноосібний виконавчий орган) написав заяву про звільнення за власним бажанням, попередивши засновників за 2 тижні. До дня звільнення директора залишилося всього 2 дні, а з кандидатурою нового директора засновники ще не визначилися. Наскільки я знаю, за правилами нового закону про ТОВ повноваження старого директора можуть припинятися тільки шляхом обрання нового директора. Це так?

Так, дійсно, тепер при звільненні директора ТОВ йому відразу ж потрібно знайти заміну – нового директора або особу, яка буде тимчасово виконувати його обов'язки.

Підстава – ч. 13 ст. 39 Закону № 2275, де сказано, що повноваження одноосібного виконавчого органу (директора) або голови колегіального виконавчого органу можуть бути припинені тільки шляхом обрання нового одноосібного виконавчого органу або голови колегіального виконавчого органу (або тимчасово виконуючих їх обов'язки).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали