Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випробувальний строк для працівника: оформляємо правильно, зважаємо на останні зміни

Акценти цієї статті:

  • розглянуто нововведення законодавства, що стосуються випробувального строку для найманих працівників;
  • надано рекомендації, як повинні бути оформлені кадрові документи.

12.06.16 р. набув чинності Закон від 17.05.16 р. № 1367-VIII (далі – Закон № 1367), яким були внесені зміни до порядку оформлення на роботу з випробувальним строком, а також звільнення працівника, який не пройшов випробувальний строк. Докладніше читайте нижче.

Установлюємо працівникові випробувальний строк

Випробувальний строк установлюється за угодою між роботодавцем і працівником, щоб перевірити відповідність працівника роботі, що доручається йому (ст. 26 КЗпП). Умова про те, що співробітникові призначається випробувальний строк, повинна бути зазначена в наказі про його прийняття на роботу (інакше вважається, що працівник прийнятий на роботу без випробувального строку).

Типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу» затверджена наказом Держкомстату від 05.12.08 р. № 489 (далі – Наказ № 489). Проте обов'язок роботодавця видавати наказ про прийняття на роботу саме в типовій формі – на сьогодні законодавчо не закріплений. Тому наказ може бути складений у довільній формі, більш прийнятній для роботодавця, але у ньому повинні бути всі обов'язкові для будь-якого наказу реквізити.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали