• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Індексація випереджальним шляхом: що це дає бухгалтеру

11.04.2019 506 0 0

Що важливо: проведення індексації випереджальним шляхом повністю відповідає трудовому законодавству та скорочує час бухгалтера на розрахунок суми індексації зарплати. Крім того, захищає від помилок, які часто допускають, проводячи індексацію традиційним шляхом, а значить, і від штрафів за порушення мінімальних державних гарантій з оплати праці.

Питання нарахування індексації на зарплату – не нове, його досить часто висвітлюють у різних публікаціях, роз’ясненнях контролюючих органів. Здавалося б, усе вже давно сказане, та й роботодавці завдяки непорівнянно великим штрафам навчилися індексувати зарплату або переглядати її розмір. Однак нам є що ще сказати з даного питання.

Давайте звернемося до Закону від 03.07.91 р. № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» (далі – Закон № 1282), а також до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078). І ст. 4 Закону № 1282, і абзаци восьмий – десятий п. 5 Порядку № 1078 передбачають підвищення зарплати з урахуванням прогнозного рівня інфляції, тобто випереджальним шляхом. Крім того, додаток 5 Порядку № 1078 містить приклад підвищення окладів випереджальним шляхом. Саме про такий варіант заміни традиційної індексаціїї ми хочемо вам розповісти в цій статті.

За допомогою умовного прикладу покажемо розрахунок такої «альтернативної» індексації на періоді, який є особливо улюбленим в інспекторів із праці. Важливо розібратися в даній ситуації, щоб мати можливість застосовувати такий розрахунок на практиці.

Приклад

Керівництво підприємства «ІС-трейд» у грудні 2016 року приймає рішення з нового 2017 року переглядати оклади співробітникам з урахуванням прогнозованого індексу інфляції, тобто випереджальним шляхом. Тому замість звичного для даного підприємства періодичного збільшення окладів на 10-20 грн. прийнято рішення з 01.01.17 р. збільшити оклади за всіма посадами, наприклад, на 500 грн. Дане рішення знайшло відображення у відповідному наказі керівника з посиланнями на норми Закону № 1282 і Порядку № 1078.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали